Zjednodušeně krok-za-krokem vám chci ukázat co učíme např. na vzdělávacím programu Výživový poradce a jak byste měl/a postupovat i vy.

redukce hmotnosti hubnutí
Jak na redukci hmotnosti

1. Správně nastavený energetický/kalorický příjem

=>Vycházejte z toho, jak jíte nyní a jaké jsou vaše energetické potřeby. 

2. Bílkoviny

=> proč se stále doporučuje příjem bílkovin pro redukci hmotnosti? Protože chcete hubnout z tukových zásob a ne! svalových. Navíc chcete, aby vám správně fungoval metabolismus, že?

3. Odporový trénink

=> neboli silový trénink. Nemusíte nutně chodit do fitness centra, ale k běhu či rychlé chůzi zařaďte i cviky na tvarování postavy a s lehkou váhou.

4. Vláknina

=> je nezbytná pro správné fungování metabolismu. A je nezbytnou součástí vyváženého a pestrého jídelníčku. V dnešní době se mluví o osazení střeva a vlivu střevních bakterií na redukci hmotnosti. Vláknina v tomto procesu hraje velmi důležitou roli.

5. Spánek 7-8 hodin

Je to průměrná hodnota. Pokud potřebujte spát více, spěte. Pokud je to o hodně více a delší dobu a nebo se budíte neodpočatí s únavou i při dodržování tohoto množství spánkových hodin, je zapotřebí, se podívat na váš životní styl i zdravotní stav.

S tím vám velmi ráda pomohu např. na konzultaci stravovacích návyků. Spánek a sledování celkového zdravotního stavu je nezbytnou součástí komplexní konzultace.

Držím vám palce, aby vaše hubnutí bylo jen z tuku.

Pokud v tom nechcete zůstávat sama, ráda vás uvítám v programu pro ženy:

Ing. Pavla Pešková Gazdíková
Ing. Pavla Pešková Gazdíková

Kdo je autorem článku?

Ing. Pavla Pešková Gazdíková
Výživová specialistka, lektorka kurzů výživy a nutriční koučka. Má za sebou 13 let praxe vedení klientů ke zdravému životnímu stylu, redukce hmotnosti a zlepšení některých civilizačních onemocnění způsobených nevhodnými stravovacími návyky. Je zakladatelkou Institutu pro vzdělávání nejen výživových poradců.